Temajet © 2021. Tüm hakları saklıdır.

İşim Para

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Meslek
  4. »
  5. Animasyon ve Oyun Tasarımı Bölümü Mezunu İş Olanakları Nelerdir?

Animasyon ve Oyun Tasarımı Bölümü Mezunu İş Olanakları Nelerdir?

admin admin - - 3 dk okuma süresi
51 0

Günümüzde, özellikle genç neslin çokça merak ettiği bölümlerden olan animasyon ve oyun tasarımı bölümü mezunu iş olanakları nelerdir sorusunu detaylı olarak cevaplayacağız. Genel olarak, animasyon ve oyun tasarımı bölümü mezunları için kariyer fırsatlarına yönelik kapsamlı eğitimler sayesinde birçok alanda iş yapabilme imkanları bulunur.

Animasyon ve oyun tasarımı mezunları temel olarak oyun şirketlerinde, bazı çizgi film şirketlerinde, grafik tasarım atölyelerinde ve otomotiv şirketlerinde yön vererek kariyerlerine devam edebilirler. İstenirse akademik kariyere devam etmek de iyi bir seçenektir.

Bu bölümün mezunlarının yukarıda belirtilen istihdam olanaklarından kamu kurum ve kuruluşlarında çalışabilmeleri için Kamu Personeli Seçme Sınavı’ndan (KPSS) yeterli puanı almaları gerekir. Bu sayede kamuda çalışma fırsatını da yakalayabilirler.

Animasyon ve Oyun Tasarımı Bölümü Mezunu Ne İş Yapar?

Animasyon ve oyun tasarımıyla ilgilenen kişiler, animasyon ve oyun tasarımı bölümü mezunu ne iş yapar sorusuna cevap aramaktadır. Mezunlar için istihdam olanakları şu şekildedir:

  • Animasyon filmler, çizgi romanlar ve oyunlar için karakter tasarımı ve kurgusu yapar.
  • Halihazırda olan film veya oyunun tasarımında teknik düzenlemeler yapar.
  • Tasarımın modelleme ve yaratım aşamalarında çalışır.
  • Filmlerde ve oyunlarda kullanılan tasarımların görüntülerini, seslerini ve diğer teknik özelliklerini kontrol eder.
  • Dijital medya kanalları ve diğer medya şirketleri için ilgili projeler tasarlar ve uygular.

Animasyon ve Oyun Tasarımı Bölümü Mezunu Ne Kadar Maaş Alır?

Peki, animasyon ve oyun tasarımı bölümü mezunu ne kadar maaş alır? Bu bölümün mezunlarının maaşları hakkında kesin olarak cevap vermek zordur. Maaşları; kişisel gelişimine, vizyonuna ve bağlantılarına bağlı olarak değişecektir.

Ülkemizde, animasyon ve oyun tasarımı bölümünden mezun olanların minimum kazancı 14.350 TL, maksimumum kazancı ise 34.600 TL’dir. Ortalama olarak kendini geliştirmiş yeni bir mezun ise aylık 17.930 TL kazanmaktadır.

Ayrıca, yurtdışında çok daha yüksek kazançlar da sağlayabilirsiniz. Bu tamamen kişinin deneyimine ve tecrübesine bağlıdır. Kendi takımınızı da kurarak iş yapabileceğiniz animasyon ve oyun tasarımı bölümü mezunu iş olanakları nelerdir ve daha fazlası hakkında bilgi paylaşımını sağladık.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir