Temajet © 2021. Tüm hakları saklıdır.

İşim Para

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Meslek
  4. »
  5. Bilgisayar – Enformatik Bölümü Mezunu İş Olanakları Nelerdir?

Bilgisayar – Enformatik Bölümü Mezunu İş Olanakları Nelerdir?

admin admin - - 4 dk okuma süresi
124 0

Son zamanlarda Bilgisayar Enformatik bölümü mezunu iş olanakları nelerdir? sorusu araştırılıyor. Bilgisayar Enformatik bölümü mezunu her açıdan iş olanağına sahiptir.

Teorik ve pratik eğitimin ardından, kullanıcılar donanım, yazılım, sistem analizi ve bilgi işlem kullanmayı daha kolay kavrayabilmektedir. Bunun yanı sıra sistem analisti ve programcısı olarak çalışabilir. İstihdam yerleri arasında yazılım şirketleri, yüksek öğrenim kurumları, bilgisayar donanımı üreticileri, bankalar ve insan kaynakları uzmanlarına ihtiyaç duyulan işletmeler yer alır. Sahadaki konumunuzu güçlendirerek yabancı firmalardan teklifler alabilirsiniz. Geleceğin mesleklerinden biri olan Bilgisayar Enformatik şu anda ve gelecekte birçok endüstri bu alanda profesyonellere ihtiyaç duyacaktır.

Bilgisayar – Enformatik Bölümü Mezunu Ne İş Yapar?

Teknoloji hızla gelişirken, bu bölüm bilgisayar teknolojisinin nasıl daha etkin kullanılacağı konusunda eğitimler vererek bu bilgileri vermeyi amaçlayarak ve Bilgisayar Enformatik bölümü mezunu ne iş yapar? sorusu da sıkça sorulmaktadır. Bu bölümü sevmek, tedbirli olmak, yenilik yapmaya istekli olmak, yenilik duygusuna sahip olmak, araştırma toplantıları planlayabilmek ve 4 yıllık lisans eğitiminden sonra iş imkanlarının bol olması önemlidir. Bilgisayar Enformatik Bölümü’nün amacı, hızla gelişen bilgisayar yazılım ve donanımı alanında ihtiyaç duyulan kaliteli, yetenekli, problem çözebilen ve analitik düşünen bireyler yetiştirmektir.

Bilgisayar – Enformatik Bölümü Mezunu Ne Kadar Maaş Alır?

Bölüm adayları; dengeli teorik ve uygulamalı eğitimde edindikleri bilgiler; Tasarım kavramlarını ve donanım, yazılım, bilgisayar ve sistem analizi ilişkilerini öğrendikten sonra, mevcut işgücü açığını büyük ölçüde aşmak için bilgisayar programcıları ve kıdemli sistem analistleri olarak özel ve kamu sektörlerinde geniş iş fırsatlarına sahip olurlar. Kamu ve özel sektörde Bilgisayar Enformatik  için farklı ücretler ödenmektedir. Peki, Bilgisayar – Enformatik bölümü mezunu ne kadar maaş alır? Bilgisayar Enformatik  mezunları kamu kurumlarında ayda 9500 ila 12500 lira arasında kazanırken, özel sektörde maaşlar 8500 ila 11000 lira arasında değişiyor.

Bilgisayar – Enformatik Bölümü

Birçok işletme, stratejik soruları ele almak için verileri kullanmalarına yardımcı olmak için hızla gelişen Bilgisayar Enformatik mesleğinin bir parçası olan bilimsel veri analizi ve kapsamlı veri madenciliği tekniklerini kullanır. Bilgisayar Enformatik ; sosyal bilimler, bilgisayar bilimi, istatistik ve tasarımı birleştiren bir alandır. Spor veya sağlık gibi sabit disiplin ya da  endüstri bağlamında, Bilgisayar Enformatik alanında çalışanlar, kullanıcı merkezli bir bakış açısıyla verileri ve bilgileri kullanılabilir bilgiye dönüştürür. Böylece Bilgisayar Enformatik bölümü  mezunu iş olanakları nelerdir? sorusuna karşılık, kuruluşla ilgili veri ve kayıtları toplama, düzenleme, depolama, analiz etme, sürdürme, alma ve yönetme süreci alanların da çalışılabilir.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir