Temajet © 2021. Tüm hakları saklıdır.

İşim Para

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Meslek
  4. »
  5. AB Proje Asistanı Olma Şartları, Ne Kadar Maaş Alır?

AB Proje Asistanı Olma Şartları, Ne Kadar Maaş Alır?

admin admin - - 3 dk okuma süresi
84 0

Son yılların en popüler meslek dallarından biri de AB Proje Asistanı olma şartları araştırılan konuların başında gelmektedir.

AB Proje Asistanı olma şartları içinde yer alan üniversitelerin 4 yıllık bölülerinden mezun olunması halinde görev alınabilir. Fakat yetkili merciler tarafından verilen AB proje hazırlama eğitim programına katılarak sertifika sahibi olunması iş bulmak bakımından çok daha avantajlı hale gelmeyi sağlayacaktır.

AB Proje Asistanı İçin Hangi Okul Okunur?

Günümüzde gençler tarafından çok daha avantajlı görülen mesleklerden olan AB Proje Asistanı için hangi okul okunur? AB proje asistanı olmak için hazırlanan eğitimlerle fon kuruluşları adına hazırlanmış programlara proje tekliflerinin hazırlanması, proje yönetiminin kavranması ile AB Hibe Programları konusunda bilgi sahibi olunmalıdır. Verilen eğitimler içinde hibe fonu sağlayan kurumlar ile ilgili bilgiler TKDK ile IPARD 2 projeleri ulusal ajansla erasmus projeleri bulunmaktadır. AB ve sosyal içerikli projeler, proje döngüsü aşamaları ve proje kavramı yer almaktadır.

AB Proje Asistanı Ne İş Yapar?

Hazırlanan proje içinde yer alan hizmetin AB prosedürlerine uygun olmasını sağlamak amacı ile proje koordinatörüne yardımcı olan AB Proje Asistanı ne iş yapar? Projenin bütçe ve iş planı takibini yapmak ile ihtiyaç duyulan revizyonların hazırlanmasına yardımcı olmak görevi olan bu mesleğe sahip kişi proje ihtiyaçlarının güncel tutulmasını sağlamaktadır. Projenin hazırlandığı hedef gruba yönelik kullanılacak belgelerin, materyallerin ya da görsel, işitsel veya yazılı kaynakların hazırlanmasına yardımcı olmak sorumlulukları bulunmaktadır. Ayrıca proje içinde etkinlikler yapmak, satın alma işlemleri adına gerekli prosedürleri hazırlamakta görevidir.

AB Proje Asistanı Ne Kadar Maaş Alır?

Son derece önemli bir meslek olan AB Proje Asistanı ne kadar maaş alır? Meslekte ortalama maaş 20 bin TL üzerinde olurken en düşük maaş 17 bin TL ve en yüksek maaş 51 bin TL üzerinde olmaktadır. AB Proje Asistanı olma şartları tam olarak yerine getirilmesi halinde kariyerlerinde ilerleyerek çok daha fazla maaş artışları olacaktır. Maaş oranı yüksek olan mesleğe olan ilgi her geçen gün artmaktadır.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir