Temajet © 2021. Tüm hakları saklıdır.

İşim Para

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Meslek
  4. »
  5. Ağ ve Siber Güvenlik Uzmanı Olma Şartları, Ne Kadar Maaş Alır?

Ağ ve Siber Güvenlik Uzmanı Olma Şartları, Ne Kadar Maaş Alır?

admin admin - - 3 dk okuma süresi
55 0

Teknolojinin gelişmesi ile çok daha popüler olan Ağ ve Siber Güvenlik Uzmanı olma şartları en çok araştırılan konular arasında yer almaktadır.

Ağ ve Siber Güvenlik Uzmanı olma şartları içinde TCP/IP internet protokolleri, Pythonu ve Linux komutları gibi programlama dilleri, işletişim sistemlerinin mantığı ve analiz gibi konularda bilgi sahibi olması gerekmektedir. Bu bilgileri devamlı olarak güncelleyen kişiler bu mesleğe sahip olmaya aday olabilirler. Teknik lise ve Endüstri Meslek Liselerinde bilişim branşlarından mezun olan kişiler sınav puanı ve kontenjan hallerine göre üniversiteye yerleşirken öncelik hakkına sahip olurlar.

Ağ ve Siber Güvenlik Uzmanı İçin Hangi Okul Okunur?

Günümüzün modern meslekleri arasında yer alan Ağ ve Siber Güvenlik Uzmanı için hangi okul okunur? Bu mesleğe sahip olmak için ilk olarak bilgisayar, yazılım mühendisliği, matematik, veri analizi, bilgisayar teknolojileri ve bunlar gibi konularda eğitim alması gerekmektedir. Ayrıca veri tabanı yönetimi, yazılım geliştirme, bilgisayar destek uzmanlığı ve bilişim sistemleri sertifikasına sahip olmaları gerekir. Bunların yanı sıra EC- Council Certified Ethical Hacker, ?ISO 27001, EC- Council ?Certified ?Network Defender sertifikasının bulunması gerekmektedir.

Ağ ve Siber Güvenlik Uzmanı Ne İş Yapar?

Siber uzayda artan saldırılar ve tehditler nedeni ile yalnızca kurumların değil kişisel verilerin güvenliği daha fazla önem kazanmıştır. Ağ ve Siber Güvenlik Uzmanı ne iş yapar? Algoritma çözümleme ve yenilerini geliştirme ile çalıştığı kişi ya da kuruluşun ağ sisteminde yer alan saldırı zaaflarını belirleyerek önlem almak görevleri arasında yer almaktadır.

Ağ ve Siber Güvenlik Uzmanı Ne Kadar Maaş Alır?

Son zamanlarda gençler tarafından ilgi duyulan Ağ ve Siber Güvenliği Uzmanı ne kadar maaş alır? Bu mesleğin ortalama maaşı 30 bin TL olurken en düşük maaş 23 bin TL üzerinde olmakta ve en yüksek maaş ise 64 bin TL civarında olmaktadır. Maaş oranları son derece yüksek olan Ağ ve Siber Güvenlik Uzmanı olma şartları yerine getirilerek mesleğe sahip olunması mümkün olmaktadır.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir