Temajet © 2021. Tüm hakları saklıdır.

İşim Para

 1. Anasayfa
 2. »
 3. Meslek
 4. »
 5. Antrenörlük Eğitimi Bölümü Mezunu İş Olanakları Nelerdir?

Antrenörlük Eğitimi Bölümü Mezunu İş Olanakları Nelerdir?

admin admin - - 3 dk okuma süresi
64 0

Sportif faaliyetler alanında görev yapan antrenörlük eğitimi bölümü mezunu iş olanakları nelerdir sorusunun cevabını içeriğimizde bulabilirsiniz. Antrenörlük eğitimi bölümlerinin istihdam oranı oldukça yüksektir.

Bu bölümün mezunları turizm alanında faaliyet gösteren kurumların sportif faaliyetlerine katılabilirler. Aynı zamanda antrenörlük bölümü mezunları sporun her alanında iş imkanlarına sahiptir.

Antrenörler, sporcuların bulunduğu alanlarda iş bulabilirler. Ayrıca antrenörlük eğitimi bölümü mezunları, uzmanlaştıkları sektörlere göre çalışma alanları oluştururlar.

Antrenörlük eğitimi almış bireyler amatör ve profesyonel spor kulüplerinde görev alabilirler. Ayrıca, Millî Eğitim Bakanlığı’na bağlı okullarda görev yapabilirler. Antrenörler sadece devlet kurumlarında değil özel sektörde de görev alabilmektedir.

Antrenörlük Eğitimi Bölümü Mezunu Ne İş Yapar?

Antrenörlük eğitimi mezunları, iş unvanından da anlayabileceğiniz gibi çok çeşitli kurum ve kuruluşlarda çalışabilirler. Bu kurum ve kuruluşlarda üstlendikleri görevler çeşitlidir. Antrenörlük eğitimi bölümü mezunu ne iş yapar sorusunun cevabı maddeler halinde şu şekildedir:

 • Antrenman öncesi ve soyunma odasında yapılan müsabakaların taktiklerini uygulamak, uygulanan teorik ve pratik mücadele yöntemlerini göstermek, sporcunun yaptığı hataları ve zayıflıkları fark edip ortadan kaldırmakla görevlidir.
 • Sektörle ilgili kurs, seminer ve diğer eğitim faaliyetlerine katılır.
 • Rakip takımın güçlü yönlerini ve uygun hazırlığı sağlamak için oyun stratejilerini öğrenir, sporculara oyun stratejilerini anlatır ve gerekirse sporcuları kampa götürür.
 • Sosyal ve kültürel faaliyetlerle sporcuların moral ve zindeliklerini yüksek tutmaya çalışır.
 • Sporcunun sağlığı, özel hayatı ve izinleri dikkate alınarak sporcunun her türlü sorunu ile ilgilenir.
 • Sporcuların düzenli sağlık ve psikolojik yönetimini sağlar.
 • Uluslararası yönetmelik, teknik ve gelişmeleri titizlikle takip eder ve sporcuları bu konularda bilgilendirir.

Antrenörlük Eğitimi Bölümü Mezunu Ne Kadar Maaş Alır?

Ulusal ve uluslararası spor faaliyetlerinde büyük öneme sahip antrenörlük eğitimi bölümü mezunu ne kadar maaş alır? Antrenörlük eğitimi mezunu bir antrenörün en düşük maaşı 11.200 TL’dir. Maksimum alabileceği maaş 34.280 TL’dir. Ortalama olarak bir aylık kazanç 14.000 TL civarındadır.

İçeriğimizde, antrenörlük eğitimi bölümü mezunu iş olanakları nelerdir ve meslek hakkında ilgili soruların cevabını detaylı olarak verdik.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir