Temajet © 2021. Tüm hakları saklıdır.

İşim Para

 1. Anasayfa
 2. »
 3. Meslek
 4. »
 5. Kuyumcu Nasıl Açılır, Kuyumcu Açma Maliyeti

Kuyumcu Nasıl Açılır, Kuyumcu Açma Maliyeti

admin admin - - 4 dk okuma süresi
46 0

Siz de bir kuyumcu dükkânı açmak istiyorsanız ve kuyumcu nasıl açılır diye merak ediyorsanız yazımıza göz atabilirsiniz. Kuyumculuk yılların mesleği olup oldukça karlı olduğu d herkes tarafından bilinmektedir. Siz de bu mesleğe yönelmek istiyor olabilirsiniz. Bunun için yapmanız gerekenleri tek tek belirttik.

Altın fiyatlarının bu kadar yükselmiş olması mesleğe ulaşmanızı da daha zor hale getirmiştir. Kuyumcu açmak için ilk olarak 4 ya da 7 milyon arasında sermayenizin bulunması gerekmektedir. Sermayenize bağlı olarak da açacağınız kuyumcu dükkanının genişliği ve büyüklüğü aynı zamanda değeri değişecektir. Kuyumcu açma maliyeti için kendi sermayenizi önceden belirlemeniz ve buna bağlı olarak hareket etmeniz gerekmektedir.

Kuyumcu Açmak İçin Gerekenler

 • İkametgâh belgesi kaydı
 • Nüfus cüzdanı
 • Dükkâna ait plan ve kroki
 • Kira sözleşmesi ya da tapu
 • Vesikalık fotoğraf
 • Oda sicil kayıtları
 • İmza

Bu noktada belgeleri aldığınız yapmanız gerekenlerden biri de iyi bir maliyeci ile anlaşmak olacaktır. Böylece sermayenizi doğru ve planlı bir şekilde gerekli yerlere harcayabilirsiniz. Kuyumcu açmak için gerekenleri belirleyerek maliyeciniz ile iş birliği içerisinde çalışmak işinizi daha da kolaylaştıracaktır.

Kuyumcu Açmak Karlı Bir İş Midir?

Kuyumcu açmak başlarda sermaye gerektirse de dükkânı açtıktan sonra da büyük oranda kar elde etmeye ve para kazanmaya başlarsınız. Bu nedenle de zamanı yayarak düşünüldüğünde bu meslek oldukça karlıdır. Siz de bu alana yönelerek oldukça yüksek kar elde edebilir ve hayalinizdeki paraları kazanabilirsiniz. Ayrıca kuyumcuların net bir kazancı olmamakla beraber satış yaptıkları ürünlere bağlı olarak kar elde etmektedir. Bu nedenle de her ay kazançları satış miktarlarına bağlı olarak artmakta ya da azalmaktadır.

Ancak yaklaşık olarak kuyumcuların aylık kazançları 20 bin ve 200 bin TL arasında değişim göstermektedir. Bu meslekte bulunduğunuz lokasyon da işlevlik açısından oldukça önemlidir. Siz de bu alanda bir dükkân açmak ve büyümek istiyorsanız doğru adımlar atarak yüksek miktarda kazançlar elde edebilirsiniz. Kuyumcu açmak için gerekli sermayeye bağlı olarak kendinize karlı bir iş imkânı sağlayabilirsiniz.

Kuyumcu Açmak

Eğer sizin de belli bir sermayeniz varsa ve yeni bir iş alanına yönelmek istiyorsanız bu mesleği seçebilirsiniz. Böylece siz de bu işten oldukça fazla kazanç ve gelir elde edeceksiniz. Bu noktada yapmanız gereken ilk şey bir maliyeci ile anlaşarak tavsiye almak olacaktır.

Emin adımlarla belgeleri ve gerekli evrakları teslim ettiğinizde kendi dükkânınızı açabilir ve bu meslek büyük oranda karlar elde edebilirsiniz. Kuyumcu nasıl açılır adlı yazımıza göz atarak siz de bu kriterleri adım adım takip edip kendi işinizi kurabilirsiniz. Tüm bunları yaparak kısa sürede istediğiniz ve hayalinizdeki mesleğe kavuşabilirsiniz. Oldukça karlı olan bu işe siz de yatırım yapabilirsiniz.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir