Temajet © 2021. Tüm hakları saklıdır.

İşim Para

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Meslek
  4. »
  5. Özel Hastane Nasıl Açılır, Özel Hastane Açma Maliyeti

Özel Hastane Nasıl Açılır, Özel Hastane Açma Maliyeti

admin admin - - 4 dk okuma süresi
38 0

Özel hastane açmak oldukça zorlu ve ciddi bir süreçtir. Özel hastane nasıl açılır? Sorusuna da cevap olarak bir mevzuat çerçevesinde özel yasalarla kurulabilmesi gerekmektedir. Bir şirket açmak kadar kolay olmayan bu süreç oldukça meşakkatli bir süreci kapsamaktadır. Bu süreçte dikkate alınması gereken noktalardan en önemlisi de özel hastaneler yönetmeliğine uygun davranmak ve buna bağlı olarak sürece hazırlanmak olacaktır.

Bu alana yatırım yapmak ve hastane açmak isteyen birisinin öncelikle detaylı bir plan hazırlaması ve bu planı çok ince bir şekilde dokuması gereklidir. Ayrıntılara tek tek yoğunlaşılmalı ve önemli detayların hiçbiri göz ardı edilmemelidir. 150 yataklı hastane maliyeti gibi hastanenin sayıya göre de maliyeti artacaktır.

İyi Bir İş Planı Hazırlayın

Bu aşamada iş planını hazırlama ve her şeyi koordine edilmiş bir şekilde yönetmek gerekmektedir. Yatırımcı olacak kişi hastanenin her yerini, ekipmanları, doktorları, personelleri, yatak sayısını ve daha birçok şeyi bu aşamada detaylı olarak belirlemelidir. Hastane kurulacağı zaman burada çalışacak olanların hazır olması gerekmektedir. Bu noktada hastane için kullanılacak ekipmanların kalitesi de oldukça önemlidir.

Yetenekli Doktorlar Bulun

Bir hastanenin kendi adını duyurması için önemli olan ilk şey iyi doktorlarla çalışmaktır. Çalıştığınız doktorlar iyi olursa hastanenizin adı biranda duyurulacağı gibi birçok hasta da sizin hastanenize güven duyarak gelmeye başlar. Bu nedenle bir hastanenin önceliği çalıştığı kaliteli ve deneyimli doktorlar olmalıdır. Özel hastane kurma maliyeti de doktorlara bağlı olarak değişim gösterecektir.

Ekipmanlarınızı En İyi ve En Kaliteliler Arasından Seçin

Her alanda ekipmanı getirip teknolojiye uygun olan ekipmanlarla çalışmak hastanenin saygınlığı ve tercih edilmesi açısından oldukça önemlidir. Bu nedenle ekipmanlarınızın kalitesine ve konforuna da oldukça önem vermelisiniz. Yeni ürünleri ve ekipmanları düzenli olarak hastanenize dahil etmek ve bunun için de belli bir bütçe ayırmak oldukça önemlidir.

Gerekli Sermayeyi Bulundurmak

Hastane açmak için öncelikle yüklü miktarda sermayenizin olması gerekmektedir. Hiç de kolay olmayan bu iş için yaklaşık olarak 40 – 45 milyon lira sermayeye ihtiyaç duyabilirsiniz. Bu sermaye ile oldukça donanımlı bir hastane de açabilirsiniz. Donanımlı bir hastane açmak içi bu kadar sermayeye ihtiyacınız olduğu gibi daha düşük sermeye ile de küçük çaplı hastane açabilirsiniz. Bir özel hastanenin aylık geliri ise açacağınız hastanenin büyüklüğüne, ekipmanlarına ve ne kadar hasta aldığına bağlı olarak değişim gösterecektir.

Hastane Kurmak İçin Temel Şartlar

Hastane kurmak istiyorsanız hastane açmak için gerekli şartlara uymanız gerekmektedir. Böylece siz de resmi kurallara uyarak ve yeterli sermayeyi hastane açmak için kullanabilirsiniz. Üstelik resmi prosedüre uyarak da hastane sahibi olabilirsiniz.  Özel hastane nasıl açılır? mevzuatlara uyarak hastaneyi açmak ve işlemleri başlatmak da oldukça önemlidir. 

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir