Temajet © 2021. Tüm hakları saklıdır.

İşim Para

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Meslek
  4. »
  5. Ağ Kurulum Mühendisi Olma Şartları, Ne Kadar Maaş Alır?

Ağ Kurulum Mühendisi Olma Şartları, Ne Kadar Maaş Alır?

admin admin - - 3 dk okuma süresi
66 0

Teknolojinin gelişmesi ile çok daha etkili bir kullanıma sahip olan internet üzerinden Ağ Kurulum Mühendisi olma şartları çok fazla araştırılmaktadır.

Ağ Kurulum Mühendisi olma şartları yerine getirilmesi doğrultusunda mesleği yapmak mümkün olacaktır. Özel ya da kamu kurumlarının kurum içi veya kurum dışı online olarak iletişim ağını kurmak ile sorumlu olan kişilerdir. Bunun dışında tutarlı olarak sürdürülebilir iletişim tekniklerini destekleme ve geliştirme işlerini tam olarak üstlenmektedir.

Ağ Kurulum Mühendisi İçin Hangi Okul Okunur?

Her geçen gün talep sayısının arttığı Ağ Kurulum Mühendisi için hangi okul okunur? Üniversitelerin bilgisayar mühendisliği gibi bölümlerinde okuyanlar internet ağ teknolojileri dersleri alınması ile ağ kurulumu konusunda bilgi sahibi olurlar. Ayrıca mühendislik ile bilişim teknolojileri konusunda lisans eğitimi alan kişilerde ek sertifika programlarından faydalanabilirler.

Ağ Kurulum Mühendisi Ne İş Yapar?

Gençlerin severek kullandığı internet ile ilgili Ağ Kurulum Mühendisi ne iş yapar? Meslekte kurum içinde ve müşteriler ile olan network ağını teknolojik olarak kurmak görevleri arasında yer alırken dijital saldırıları önleyici sistemleri çalıştırmaktır. Ağ performansını ölçümleyerek analizini yaparak raporlamak ve ağ donanımlarını ihtiyaca göre yükseltmenin yanı sıra ağ süreçlerini yönetmek, replikasyon sistemine destek vermek ile yedekleme yapmak sorumlulukları arasında yer almaktadır. Server yedeklemeleri ile kontrollerini yapmak ve SQL gibi veri tabanı uygulamalarını gerçekleştirmek görevidir. Ayrıca IT güvenlik ihtiyacını karşılamak ve bilgi akışı ile güvenliğini denetlemektedir.

Ağ Kurulum Mühendisi Ne Kadar Maaş Alır?

Pek çok kişi tarafından merak edilen konu ise Ağ Kurulum Mühendisi ne kadar maaş alır? Bu meslekte ortalama maaş 24 bin TL kadar olurken en düşük maaş 20 bin TL civarında ve en yüksek maaşı ise 43 bin TL olmaktadır. Bu mesleğe sahip olan kişilerin kariyerlerinde ilerlemesi halinde maaşların artışları mümkün olmaktadır. Ağ Kurulum Mühendisi olma şartları yerine getirilerek mesleğe sahip olunacaktır. Meslek ile ilgili dersleri alması halinde şartların yerine getirmesi mümkün olacaktır. Mühendislik kariyerini kurulum, sistem ve ağ sertifikası alarak geliştirilebilir.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir