Temajet © 2021. Tüm hakları saklıdır.

İşim Para

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Para Kazanma
  4. »
  5. Emlakçı Nasıl Açılır, Emlakçı Açma Maliyeti

Emlakçı Nasıl Açılır, Emlakçı Açma Maliyeti

admin admin - - 4 dk okuma süresi
79 0

Emlakçıysanız ya da emlak danışmanlığı yapıyorsanız kendinize bir iş yeri açmak istiyor olabilirsiniz. Emlakçı nasıl açılır diye merak ediyorsanız bu yazımızdan bilgi alabilir ve siz de kendinize uygun olarak bir iş yeri açabilirsiniz. Nasıl açıldığı, kriterlerinin neler olduğu gibi detayları da sitemizden inceleyebilirsiniz.

Emlak ofisi açmak bu alanla uğraşan kişiler için birer kariyer planı olmaktadır. Siz de bu bağlamda kendinize uygun bulduysanız kritere sahipseniz bu alanla alakalı da iş yeri açabilir ve yönetebilirsiniz. Bunun için belli başlı şartlar bulunmaktadır. Ofis açmadan da emlakçılık yapabileceğiniz gibi ofis açarak işinizi daha kurumsal hale getirebilirsiniz.

Emlakçılık Yapmak İçin Şartlar Nelerdir?

  • Bu alanda iş yeri açmak için gerekenlerin başında ilk olarak 18 yaşını doldurmuş olma şartı aranmaktadır. 
  • En az ilköğretim mezunu olmak germektedir.
  • İflas etmemiş olmak gereklidir. İflas edilse bile bu hükümlere bağlı olarak itibarın geri kazanılmış olması şartı aranmaktadır.
  • Kasten suçtan ötürü 5 yıldan fazla hapis cezası almamış olmak.
  • MEB gibi yerlerde verilen en az 100 saat olan emlak danışmanlığı stajını tamamlamak ve belgelere sahip olmak.

Ayrıca tüm bunları tamamlandıktan sonra yeterlilik sınavına giren şartınız da bulunmaktadır. MYK belgesi olarak anılan bu belgeyi yeterlilik sınavından sonra alabilirsiniz. Emlak ofisi açmak için staj yapılması da şarttır.

İyi Bir Emlakçı Olmak İçin Neler Ne Yapılmalıdır?

İyi bir emlakçı olmanın ilk şartı bu alana ait gerekli olan belgeleri kanuna uygun bir şekilde yerine getirmiş ve bu alana ait iş yeri açmaya hak kazanılmış olması gereklidir. Siz de buna uyarak kendi iş yerinizi açıp gerekli kriterlere de göz atabilirsiniz.

İkinci bir önemli kriter ise doğru ve güvenilir olması gerekmektedir. Her ne kadar ev satma ve kiralama işi olsa da insanlara karşı şeffaf olmak ve etik değerleri de ön planda tutmak bu mesleğin öncelikli amaçları arasında yer almaktadır.

Emlak ofisi açmak için yetki belgesini alarak siz de kendi işinizi kurabilirsiniz

Emlak Ofisi Açmak İçin Gerekli Sermaye Ne Kadardır?

Emlak ofisi açmanız için gerekli sermaye bulunduğunuz şehre göre değişim gösterecektir. Bu nedenle de net fiyat belirlemek yalnız olacaktır. Yaklaşık olarak gerekli sermayenizin olması da iş yeri açabilmeniz için oldukça gereklidir. Siz de bu bağlamda kendinize uygun yerden iş yeri açabilirsiniz iş yeri seçmeden önce gerekli belgeleri almanız ve stajı da yapmanız gerektiğini unutmamalısınız.

Emlak ofisi açmak için ne kadar para gerekli? Sorusuna ise yaklaşık olarak 400 bin ve 500 bin arası sermaye olma şartı gereklidir. Tüm bu kriterlere bağlı olarak siz de hayalinizdeki emlak ofisini açabilirsiniz. Gerekli sermayeyi ya da daha fazlasını bulundurmanız oldukça önemlidir.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir