Temajet © 2021. Tüm hakları saklıdır.

İşim Para

 1. Anasayfa
 2. »
 3. Para Kazanma
 4. »
 5. Özel Güvenlik Şirketi Nasıl Açılır?

Özel Güvenlik Şirketi Nasıl Açılır?

admin admin - - 4 dk okuma süresi
77 0

Eğer özel güvenlik şirketi açmak istiyorsanız öncelikle gerekli kriterleri ve şartları sağlamanız gerekmektedir. Böylece siz de merak ettiğiniz özel güvenlik şirketi nasıl açılır? İle ilgili araştırma yaparak kriterlere uygun bir şekilde süreci yönlendirip şirket sahibi olabilirsiniz.

Kendi şirketinizi açmak ve bu alanda da büyümek istiyor olabilirsiniz. Bu durumda siz de yazımızdaki şartları okuyup evraklarınızı hazırlayarak gerekli birimlere teslim edebilirsiniz. Güvenlik şirketi açma maliyetine göre siz de sermayenize uygun iş yeri açabilirsiniz.

Özel Güvenlik Şirketi Açma Şartları

 • Yönetici imzalı başvuru dilekçesinin hazırlanması gereklidir.
 • Ticaret sicil müdürlüğünden onaylı sicil tasdiknamesi gereklidir.
 • Kurucuların dijital ortamda hazırlanmış fotoğraflı ve onaylı olarak soruşturma ve arşiv araştırması sonuç belgesi.
 • Kurucu yabancı ise gerekli belgelerin Türkçe tercümesi
 • Şirketler tüzel kişi ya da ortaklarsa hisse bilgilerini gösteren sicilleri ve soruşturma sonuçları
 • Kurucuların devam eden mahkumiyetleri varsa bunun evrakı
 • Kıyafet kataloğu ve buna bağlı ücretin yatırıldığına dair dekont bilgisi
 • Kurucular eğer soruşturma onayı aldıysa bakanlığın hesabına ruhsal harcını yatırıp buna ait olarak dekont almaları gerekmektedir.

Yukarıdaki şartları ve istenen evrakları eksiksiz bir şekilde hazırlamak ve ilgili makamlara ulaştırmak gerekmektedir. Bunu yaptığınız taktirde siz de güvenlik eğitim kursu açma şartlarına uymuş olup kendinize uygun olarak devletten onaylı bir şekilde bu yeri açabilirsiniz.

Gerekli Resmi İşlemler

Bu alanla alakalı yapacağınız başvurularda gerekli evrakları ilgili makamlara iletmeniz gerekmektedir. Ayrıca tüzel kişi olması ya da şahsi kişi olması da bu noktada öncelik arz etmektedir. Ayrıca yöneticilerin de 4 yıllık yüksek okul mezunu olmaları şarttır.  Özel güvenlik temel eğitim sertifikası gerekmektedir. Tüm bu kriterler ve gerekli şeyler onaylanırsa siz de kendinize ait özel güvenlik şirketi açma şansına sahip olabilirsiniz.

Gerekli dekontların, soruşturmaların sorunsuz bir şekilde hallolması gerektiği için oldukça uzun ve meşakkatli bir süreç olabilir. Ancak böyle bir hayaliniz varsa ve yazılan kriterler size uyuyorsa siz de başvuru yapabilirsiniz. Kıyafetten, soruşturmaya, dekonttan, arşiv araştırmasına kadar birçok resmi prosedür gerektiren bu süreçte bu konuda bilgili birinden de yardım alabilirsiniz.

Özel Güvenlik Şirketi Ne Kadar Kazandırır?

Şirketine kadar kazandırdığı ve ne kadar kazandıracağı nerede hizmet verdiğinize ve şirketinizin ne kadar büyük olduğuna bağlı olarak değişmektedir. Ne kadar özel güvenlik ile çalışıyorsanız bu durumda maliyetinizi oldukça etkileyecektir. Bu konuda değişken olan birçok nokta yer almaktadır. Bu nedenle siz de yaşadığınız şehirdeki maaliyetleri göz önünde bulundurarak böyle bir yer açma kararı alabilir ve şehrinizdeki maliyet hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Özel güvenlik şirketi nasıl açılır sorusuna verdiğimiz cevapla siz de kendinize bu konuda yol harikası çizebilirsiniz. Eğer böyle bir hayaliniz varsa yazımızdan hareketle siz de gerekli prosedürleri uygulayabilirsiniz.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir