Temajet © 2021. Tüm hakları saklıdır.

İşim Para

 1. Anasayfa
 2. »
 3. Para Kazanma
 4. »
 5. Temizlik Şirketi Nasıl Açılır? Gerekli Belgeler Neler?

Temizlik Şirketi Nasıl Açılır? Gerekli Belgeler Neler?

admin admin - - 4 dk okuma süresi
57 0

Siz de temizlik şirketi kurmak istiyorsanız ve bu konuyu merak ediyorsanız temizlik şirketi nasıl açılır?  Sorusuna cevap arayabilirsiniz. Temizlik şirketi açmak istiyorsanız öncelikle iyi birisim bulabilirsiniz. İyi isim bulmak da insanların size güven duyması açısından oldukça önem arz eden noktalardan birisidir.

İlk olarak gerekli yasal faaliyetleri, temizlik ekipmanlarını, personeller için kıyafetleri ve ofis için gerekli malzemeleri de almanız gerekecektir. Temizlik malzemelerini taşımak içi bir araç da işinizi kolaylaştıracak gerekli şeylerden birisidir. Temizlik şirketi açma maliyeti de tüm bu gerekli ekipman ve evraklara bağlı olarak değişim gösterecektir.  Ayrıca bu aşamada iyi bir pazarlama ve reklam gibi şeylere de ihtiyaç duyulmaktadır. Kendinizi ne kadar çok tanıtırsanız o kadar fazla iş imkânı bulursunuz.

Temizlik Şirketi ve Kurulum Aşaması

 • İlk başlarda resmi olarak gerekli tüm işlemleri ve evrakları gerine getirmeniz gerekmektedir. Yasal konuların yanı sıra gerekli malzemelerin de bu aşamada hazırlanması ve ofise getirilmesi gerekmektedir.
 • Çalışanlarınıza eğitim planı hazırlamanız gerekmektedir.
 • Temizlik şirketine personel alırken kriterlerinizi iyi belirlemeli ve bu kriterlerinize uygun olarak personel alımı yapmalısınız
 • Aynı zamanda aldığınız personellerin çalışma koşullarını oldukça iyileştirmeli ve maaş miktarını da olması gerekenden yüksek yapmalısınız. Böylece çalışanlarınız iş yerinize karşı tepkili olmaz ve güvenle çalışırlar.  
 • Profesyonel bir şirket olmak ve kalitenizle adınızdan söz ettirmek de saygınlığınızı arttıracaktır. Temizlik şirketlerinin çalışmasını irdeleyip siz de buna bağlı bir çalışma planı ayarlayabilirsiniz.  Temizlik şirketi açmak için gerekli belgeleri tamamlayıp siz de işinizi kısa sürede kurabilirsiniz.

Nasıl Profesyonel Temizlik Şirketi Olunur?

Profesyonel olmak için öncelikle yapılması gereken çalışanlarının hakkını iyi gözetmek ve çalışanların çalışma koşullarını zorlaştırmamaktır. Ayrıca diğer önemli noktalardan biri de temizlik aletlerini de profesyonel olanlar arasından seçmektir. Ne kadar profesyonel ve kaliteli bir şekilde çalışmalarını sürdürürseniz o kadar saygınlığınızı arttırır ve ön plana çıkarsınız.  Temizlik şirketi açmak çoğu zaman zor gibi görünse de aslında gerekli prosedürlere uyulduğunda o kadar da zor olmadığı ortadadır.

Temizlik Şirketi Açmak İçin Gerekli Belgeler

 • İş yeri açma ruhsatı alınması gerekmektedir. Bunun için de belediyelerden izin alınabilir.
 • Kuruluş sonrası maliyetlerin belirlenmesi ve ödenmesi gereken vergilerin de gerekli yerlere ödenmesi gereklidir.
 • Vergi dairelerine gerekli vergiler düzenli verilmelidir.
 • Ticaret odası ve meslek odalarından gerekli izinler alınmalıdır.

Gerekli resmi prosedürler işleme alındıktan ve evraklar tam teslim edildikten sonra sizde iş yerinizi açabilirsiniz. Bunun için öncelikle bir sermayenizin olması da oldukça önemlidir. Sizde bunu dikkate alarak sermayenizi şirket için gerekli alanlara harcayabilirsiniz. Temizlik şirketi nasıl açılır? Siz de bu soruya bu yazımızdan ulaşabilirsiniz. Cebinizdeki belirli sermayenize uygun olarak şirket sahibi olabilir ve kendi işinizin başına geçebilirsiniz.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir