Temajet © 2021. Tüm hakları saklıdır.

İşim Para

 1. Anasayfa
 2. »
 3. Para Kazanma
 4. »
 5. Sanal Arsa Nereden Alınır? Arsa Satışı Yapan Yerler

Sanal Arsa Nereden Alınır? Arsa Satışı Yapan Yerler

admin admin - - 4 dk okuma süresi
65 0

Günümüzde birikimleri değerlendirme yöntemleri olarak oldukça popüler bir uygulama haline gelen sanal arsa nereden alınır? Sanal arsa “Metaverse” olarak adlandırılan sanal evren adlı platformun ortaya çıkardığı projelerden satın alınıyor.

İnternetin yaşamın her alanına girmesi ile birlikte birikimlerin de internet ortamında değerlendirilmesi mümkün hale geliyor. Teknoloji ortamında gittikçe popüler bir uygulama olan sanal arsa, birçok iş adamı ve yatırımcı tarafından satın alınmaya başlanıyor. Sanal arsa nedir, nasıl alınır ve Metaverse arsa fiyatları gibi merak edilen birçok konuyu sizler için açıkladık, inceleyebilirsiniz.

Sanal Arsa Nedir?

Sanal evrende inşa edilen sanal arsalar, gerçek para birimleri ile satışa sunuluyor. Sanal gerçeklik evreni olarak isimlendirilen Metaverse ortamında yer alan dijital arsa ve araziler, sanal arsa olarak tanımlanıyor.

Günümüze kadar milyon dolarları bulan sanal arsa yatırımları, birçok platform üzerinden dijital ortamda yatırım gerçekleştirmek isteyen kişilere bir yol gösterici niteliği kazanıyor.

Sanal Arsa Nasıl Alınır?

Sanal gerçeklik evreninden arsa alarak yatırım yapmaya karar verdiyseniz, öncelikle sanal arsayı almak istediğiniz platformu belirlemeniz gerekiyor. Peki, sanal arsa nasıl satın alınır? Sanal arsa almak istediğiniz platformu seçtikten sonra sırası ile izlemeniz gereken adımlar şöyle sıralanıyor:

 • Sanal arsa satın almak için platform üzerinden kullanmak üzere ihtiyaç duyacağınız kripto para birimi için öncelikle bir sanal cüzdana sahip olmanız gerekiyor.
 • Sanal arsa satın almaya karar verdiğiniz platforma giriş yaparak, platformun sizlere sunduğu kripto paralardan satın almanız gerekiyor.
 • Sanal arsa almak istediğiniz platform üzerinden satın aldığınız kripto paraları, platformda oluşturduğunuz hesaba aktarabilirsiniz.
 • Hesabınıza kripto paraları aktardıktan sonra, yatırım beklentinizi karşılayan parselleri seçebilir ve sanal arsa satın alma işlemini tamamlayabilirsiniz.

Sanal Arsa Nereden Satın Alınır?

Dijital ortamda yatırım yapmak isteyen birçok kişinin de yakından merak ettiği bir konu olarak Metaverse de arazi nasıl alınır? Metaverse adlı sanal gerçeklik evreninden arsa satın almak için tercih edebileceğiniz birçok platform bulunuyor.

Sanal arsa satışı yapan platformlardan arsa satın almak için, platformların kullandığı kripto para birimine sahip olmanız gerekiyor. İlgili platformların web sitelerine girdikten sonra, yönlendirme rehberini takip ederek sanal arsa satın alma işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Sanal Arsa Satışı Yapan Yerler

Dijital yatırımlara olan talep artış gösterdikçe, birçok yatırımcı sanal arsa satan platformları araştırma yoluna gidiyor. Özellikle birçok yatırımcının çeşitli platformlardan sanal arsa aldığı haberlerine yönelik harekete geçen küçük ve büyük yatırımcılar “en iyi sanal arsa nereden alınır?” sorusuna yanıt aramaya başlıyor. Sanal arsa satışı yapan platformlar şöyle sıralanıyor:

 • Axie Infinity
 • Over the Reality
 • Bloktopia
 • MatrixWorld
 • Myneighboralice
 • The Sandbox
 • Dvision Network
 • Decentraland

Yeni çağ teknolojileriyle birlikte popüler hale gelen sanal arsalar, adı geçen bu platformlar üzerinden satın alınabiliyor.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir